Historie / Programy / 2011


  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  



13. Filmová přehlídka KINO NA HRANICI
Cieszyn/Český Těšín, 28.04-3.05.2011

Retrospektywa: Otakar Vávra
Světlo proniká tmou (1931)
Žijeme v Praze (1934)
Turbina (1941)
Krakatit (1948)
Romance pro křídlovku (1966)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Evropa tančila valčík (1989)
Moje Praha (2003)
Hlava kance (2006)
Zlatá šedesátá: Otakar Vávra (Martin Šulík, 2009)

Retrospektywa: Miloslav & Igor Luthrowie
Vtáčkovia, siroty a blázni (Juraj Jakubisko, 1969)
Die Blechtrommel (Volker Schlöndorff, 1979)
Danton (Andrzej Wajda, 1983)
Zabudnite na Mozarta (1985)
Chodník cez Dunaj (1989)
Anjel milosrdenstva (1993)
Postel (Oskar Reif, 1998)
Útek do Budína (2002)
Résolution 819 (Giacomo Battiato, 2008)
Tango s komármi (2009)

Retrospektywa: The best of Krzysztof Komeda
Dwaj ludzie z szafą (Roman Polański, 1958)
Gdy spadają anioły (Roman Polański, 1960)
Do widzenia, do jutra... (Janusz Morgenstern, 1960)
Niewinni czarodzieje (Andrzej Wajda, 1960)
Sztandar (Mieczysław Kijowicz, 1965)
Uśmiech (Mieczysław Kijowicz, 1965)
Klatki (Mieczysław Kijowicz, 1966)
Rondo (Mieczysław Kijowicz, 1966)
Sult (Henning Carlsen, 1966)
Rosemary's Baby (Roman Polański, 1968)
Komeda. A Soundtrack for a Life (Claudia Buthenhoff-Duffy, 2010)
Underlife (Jarosław Konopka, 2011)

Retrospektywa: Adam Sikora. Aneks
Essential Killing (Jerzy Skolimowski, 2010)
Ewa (Adam Sikora, Ingmar Villqist, 2010)
Młyn i krzyż (Lech Majewski, 2010)
Paweł (Adam Sikora, 2009)
Wydalony (Adam Sikora, 2009)

O tramwajach i innych (środkach komunikacji publicznej)
Dáma na kolejích (Ladislav Rychman, 1966)
Elektryczka (Maciej Cuske, 2005)
Florenc 13:30 (Josef Mach, 1957)
Kalamita (Věra Chytilová, 1981)
Kontroll (Nimród Antal, 2003)
Tramwaj (Monika Kuczyniecka, 2007)
Tramwajada (Bolesław Pawica, 1989)

Środkowoeuropejskie kino gatunkowe: westerny
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie (Stanisław Dulz, 1986)
Cesta na jihozápad (Zdeněk Sirový, 1989)
Człowiek znikąd (Józef Kłyk, 1983)
Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg (Jerzy Zarzycki, 1967)
Je třeba zabít Sekala (Vladimír Michálek, 1998)
Kaňon samé zlato (Zdeněk Sirový, 1971)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (Oldřich Lipský, 1964)
Mały western (Witold Giersz, 1960)
Noční jazdci (Martin Hollý, 1981)
Prawo i pięść (Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, 1964)
Smrt v sedle (Jindřich Polák, 1958)
Stary kowboj (Witold Giersz, 1973)
Stíny horkého léta (František Vláčil, 1977)
Wilcze echa (Aleksander Ścibor-Rylski, 1968)

Nowe filmy
3 sezóny v pekle (Tomáš Mašín, 2009)
80 dopisů (Václav Kudrnka, 2011)
Arsy-versy (Miro Remo, 2009)
Autopohádky (Klimt, Žabka, Váša, Pixa, Pojar, 2011)
Bloudím (Martin Müller, 2010)
Čas grimás (Peter Dimitrov, 2011)
Český mír (Filip Remunda, Vít Klusák, 2010)
Ďakujem, dobre (Mátyás Prikler, 2009)
Dissidents, les artisans de la liberté (Ruth Zylberman, 2010)
Drżące trąby (Natalia Brożyńska, 2010)
Essential Killing (Jerzy Skolimowski, 2010)
Erratum (Marek Lechki, 2010)
Habermannův mlýn (Juraj Herz, 2010)
Hanoi-Warszawa (Katarzyna Klimkiewicz, 2010)
Hlava - Ruce - Srdce (David Jařab, 2010)
Chrzest (Marcin Wrona, 2010)
Ilja (Ivan Ostrochovský, 2010)
Joanna (Feliks Falk, 2010)
Kajínek (Petr Jákl, 2010)
Kamene (Katarína Kerekesová, 2010)
Katka (Helena Třeštíková, 2010)
Kuky se vrací (Jan Svěrák, 2010)
Lietajúci Cyprián (Mariana Čengel-Solčanská, 2010)
Made in Poland (Przemysław Wojcieszek, 2010)
Mała matura 1947 (Janusz Majewski, 2010)
Matka Teresa od kotów (Paweł Sala, 2010)
Millhaven (Bartek Kulas, 2010)
Młyn i krzyż (Lech Majewski, 2010)
Mongolsko. V tieni Džingischána (Pavol Barabáš, 2010)
Nebe peklo (David Čálek, 2010)
Největší z Čechů (Robert Sedláček, 2010)
Nesvatbov (Erika Hníková, 2011)
Občanský průkaz (Ondřej Trojan, 2010)
Odcházení (Václav Havel, 2011)
Onemanshow (Peter Magát, 2010)
Osadné (Marko Škop, 2009)
Prosta historia o miłości (Arkadiusz Jakubik, 2010)
Přežít svůj život (teorie a praxe) (Jan Švankmajer, 2010)
Różyczka (Jan Kidawa-Błoński; 2010)
Sala samobójców (Jan Komasa, 2010)
Tantra (Benjamin Tuček, 2011)
Twist&Blood (Kuba Czekaj, 2010)
Vše pro dobro světa a Nošovic (Vít Klusák, 2010)
Wenecja (Jan Jakub Kolski, 2010)
Wygrany (Wiesław Saniewski, 2011)
X+X=1 (Juraj Krasnohorský, 2009)
Ženy SHR (Martin Dušek, Ondřej Provazník, 2010)
Ženy v pokušení (Jiří Vejdělek, 2010)

Madziarski element
Bibliothéque Pascal (Szabolcs Hajdu, 2010)


©2014 Kino na Granicy