Historie / Programy / 2009


  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  



11. Filmová přehlídka KINO NA HRANICI Cieszyn/Český Těšín, 28.04-3.05.2009

Návrat Evalda Schorma - retrospektiva
Každý den odvahu | Odwaga na co dzień (1964)
Návrat ztraceného syna | Powrót syna marnotrawnego (1966)
Pět holek na krku | Intrygantki (1967)
Farářův konec | Koniec proboszcza (1968)
Den sedmý, osmá noc | Dzień siódmy, ósma noc (1969)
Psi a lidé | Psy i ludzie (1971)
Rozpomínání na Zrcadlení | Przypominanie Odzwierciedlenia (Evald Schorm, Ivan Vojnár, 2008)

Cesty Pavola Barabáše - retrospektiva
118 dní v zajatí ľadu | 118 dni w niewoli lodu (1998)
Mustang (2001)
Omo - cesta do praveku | Omo - podróż do pradziejów (2002)
Tatry - Mýsterium | Tatry - Misterium (2003)
Amazonia Vertical (2004)
Neznáma Antarktída | Nieznana Antarktyda (2007)
Bhután - Hľadanie šťastia | Bhutan - Szukanie szczęścia (2008)
Carstensz - Siedma hora | Carstensz - Siódma góra (2008)
Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase | Wysokie Tatry - Głusza zamarznięta w czasie (2008)

Kino LEM
Ikarie XB-1 | Ikaria XB-1 (Jindřich Polák, 1963)
Maszyna Trurla (Jerzy Zitzman, 1975)
Profesor Zazul (Marek Nowicki, Jerzy Stawicki, 1965)
Przekładaniec (Andrzej Wajda, 1968)
Przyjaciel (Marek Nowicki, Jerzy Stawicki, 1965)
Pułapka (Krzysztof Dębowski, 1962)
Śledztwo (Marek Piestrak, 1973)
Szpital Przemienienia (Edward Żebrowski, 1978)
Test pilota Pirxa (Marek Piestrak, 1978)
Wycieczka w kosmos (Krzysztof Dębowski, 1961)

Středoevropské žánrové kino - SF
Ga, ga. Chwała bohaterom (Piotr Szulkin, 1985)
Já, spravedlnost | Ja, sprawiedliwość (Zbyněk Brynych, 1967)
Konec srpna v hotelu Ozon | Koniec sierpnia w hotelu Ozon (Jan Schmidt, 1966)
Krakatit (Otakar Vávra, 1948)
Na kometě | Na komecie (Karel Zeman, 1970)
Na srebrnym globie (Andrzej Żuławski, 1976/1987)
O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji (Piotr Szulkin, 1984)
Poslední přesun | Ostatni ruch (Kryštof Hanzlík, 1995)
Tajemství Ocelového města | Tajemnice Stalowego Miasta (Ludvík Ráža, 1978)
Vlčí bouda | Wilcza buda (Věra Chytilová, 1986)
Vynález zkázy | Diabelski wynalazek (Karel Zeman, 1958)
Wojna światów - następne stulecie (Piotr Szulkin, 1981)

Filmový portrét Erzsébet Báthory
Odhalenie Alžbety Báthoryčky | Demaskacja Elżbiety Batory (Ján Lacko, 1965)
Contes immoraux | Opowieści niemoralne | Nemravné povídky (Walerian Borowczyk, 1974)
Krvavá páni | Krwawa dama (Viktor Kubal, 1980)
Bathory (Juraj Jakubisko, 2008)

Maďarský akcent - Deníky Márty Mészáros
Napló gyermekeimnek | Dziennik dla moich dzieci (1984)
Napló szerelmeimnek | Dziennik dla moich ukochanych (1987)
Napló apámnak, anyámnak | Dziennik dla mojego ojca i mojej matki (1990)
Kisvilma - Az utolsó napló | Mała Vilma (2000)

Maďarský akcent
Delta (Kornél Mundruczó, 2008)

Nové české filmy
Česká RAPublika | RAPublika Czeska (Pavel Abrahám, 2008)
Děti noci | Dzieci nocy (Michaela Pavlátová, 2008)
El Paso (Zdeněk Tyc, 2009)
Ghetto jménem Baluty | Bałuckie getto (Pavel Štingl, 2008)
Hlídač č. 47 | Stróż nr 47 (Filip Renč, 2008)
Ivetka a hora | Ivetka i góra (Vít Janeček, 2008)
Ježíš je normální! | Jezus jest normalny! (Tereza Nvotová, 2009)
Kdopak by se vlka bál? | Kto by się bał wilka? (Maria Procházková, 2008)
Kuličky | Kuleczki (Olga Dabrowská, 2008)
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? | Na struchy albo Kto ma dziś urodziny? (Jiří Barta, 2009)
Občan Havel | Obywatel Havel (Pavel Koutecký, Miroslav Janek, 2008)
Proměny | Przemiany (Tomáš Řehořek, 2009)
René (Helena Třeštíková, 2008)
Sestra | Siostra (Vít Pancíř, 2008)
Tobruk (Václav Marhoul, 2008)
Venkovský učitel | Mój nauczyciel (Bohdan Sláma, 2008)
Zlatá šedesátá | Złote lata sześćdziesiąte: Věra Chytilová, Miloš Forman (Martin Šulík, 2009)

Nové polské filmy
33 sceny z życia (Małgorzata Szumowska, 2008)
Boisko bezdomnych (Kasia Adamik, 2008)
Cztery noce z Anną (Jerzy Skolimowski, 2008)
Drzazgi (Maciej Pieprzyca, 2008)
Jeszcze nie wieczór (Jacek Bławut, 2008)
Mała Moskwa (Waldemar Krzystek, 2008)
Po-lin. Okruchy pamięci (Jolanta Dylewska, 2008)
Refreny (Wiola Sowa, 2007)
Rysa (Michał Rosa, 2008)
Sekwens (Robert Sowa, 2007)
Tatarak (Andrzej Wajda, 2009)
Wszystko płynie (Edyta Turczanik, 2007)

Nové slovenské filmy
Ako sa varia dejiny | Jak się gotuje historia (Peter Kerekes, 2009)
Muzika | Muzyka (Juraj Nvota, 2007)
Nebo, peklo... zem | Niebo, piekło... ziemia (Laura Siváková, 2009)
Nedodržaný sľub | Niedotrzymana obietnica (Jiří Chlumský, 2009)
Optimista | Optymista (Dušan Trančík, 2008)
Posledná maringotka | Ostatni wędrowni lalkarze (Peter Benovský, 2008)
Slepé lásky | Ślepa miłość (Juraj Lehotský, 2008)
Tango s komármi | Tango z komarami (Miloslav Luther, 2009)



©2014 Kino na Granicy