Historie / Programy / 2008


  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  



10. Filmová přehlídka KINO NA HRANICI Cieszyn/Český Těšín, 29.04-4.05.2008

11 filmů k 10. výročí - jubilejní cyklus
Hoří, má panenko! | Pali się, moja panno (Miloš Forman, 1967)
Knoflíkáři | Guzikowcy (Petr Zelenka, 1999)
Kobieta samotna (Agnieszka Holland, 1981)
Kočár do Vídně | Wóz do Wiednia (Karel Kachyňa, 1966)
Marketa Lazarová | Małgorzata, córka Łazarza (František Vláčil, 1967)
Obchod na korze | Sklep przy głównej ulicy (Ján Kádar, Elmar Klos, 1965)
Skřivánci na niti | Skowronki na uwięzi (Jiří Menzel, 1969)
Spalovač mrtvol | Palacz zwłok (Juraj Herz, 1968)
Všichni dobří rodáci | Wszyscy dobrzy rodacy (Vojtěch Jasný, 1968)
Záhrada | Ogród (Martin Šulík, 1995)
Zmory (Wojciech Marczewski, 1978)

O pití a pijácích - jubilejní cyklus
Každodenná paša | Pasza codzienna (Martin Snopek, 2001)
Naděje | Błysk nadziei (Karel Kachyňa, 1963)
Nazdravíčko! | Nazdróweczko! (Jozef Mitaľ, Ivana Zajacová, 2005)
O skleničku víc | O kieliszek za dużo (Břetislav Pojar, 1954)
Pętla (Wojciech Jerzy Has, 1957)
Żółty szalik (Janusz Morgenstern, 2000)

Pavel Juráček - retrospektiva
Postava k podpírání | Kilian zawsze wraca (1963)
Každý mladý muž | Każdy młody mężczyzna (1965)
Případ pro začínajícího kata | Przypadek dla początkującego kata (1969)
Klíč k určování trpaslíků aneb poslední cesta Lemuela Gulivera | Klucz do oznaczania karłów albo ostatnia podróż Lemuela Guliwera (Martin Šulík, 2002)

Filmový portrét Franciszka Pieczky
Żywot Mateusza (Witold Leszczyński, 1967)
Perła w koronie (Kazimierz Kutz, 1971)
Austeria (Jerzy Kawalerowicz, 1982)
Díky za každé nové ráno | Dzięki za każde nowe rano (Milan Šteindler, 1993)
Jańcio Wodnik (Jan Jakub Kolski, 1993)

Slovenský animovaný film
Studňa lásky | Studnia miłości (Viktor Kubal, 1943)
Pieseň | Pieśń (Jaroslava Havettová, 1969)
Socha | Rzeźba (Jaroslava Havettová, Ivan Popovič, 1970)
Janko Hraško u kúzelníka | Janko Hraško u czarodzieja (Viktor Kubal, 1973)
Varila myšička kašičku | Sroczka kaszkę warzyła (Vlastimil Herold, 1974)
Šach | Szach (Viktor Kubal, 1974)
Strážca sen | Strażnik sen (Ivan Popovič, 1979)
Ki-ki-ri-kí | Ku-ku-ry-ku (František Jurišič, 1985)
Keby som bol vtáčkom | Gdybym był ptaszkiem (Ondrej Slivka, 1986)
Bábätko v banke | Bobas w banku (Vladimír Malík, 1988)
V kocke | W kostce (Michal Struss, 1999)
Anatómia myšlienky | Anatomia idei (Peter Košťál, 2000)
Dnes mám prvé randevú | Dziś mam pierwszą randkę (Boris Šima, 2002)
Pôvod sveta | Pochodzenie świata (Katarína Kerekesová, 2002)
Hra | Gra (Joanna Kożuch, 2004)
Pik a Nik | Pik i Nik (Martin Snopek, 2006)
Štyri | Cztery (Ivana Šebestová, 2007)
profil Ondreja Rudavský'ego

Film a Historie: Československo '68
Čas, ktory žijeme | Czas, w którym żyjemy (Vladimír Kubelka, 1968)
Čierné dni | Czarne dni (Vladimír Kubelka, 1968)
Spřízněni volbou | Złączeni wyborem (Karel Vachek, 1968)
Tryzna | Stypa za Jana Palacha (Dušan Trančík, 1969)
Nezvaný host | Nieproszony gość (Vlastimil Venclík, 1970)
Usłyszcie mój krzyk (Maciej Drygas, 1991)
Jan (Ivo Trajkov, 1992)
Maďarský akcent - Film a Historie: Maďarsko '56
A temetetlen halott | Niepochowany (Márta Mészáros, 2004)
Budakeszi srácok | Chłopcy z Budakeszi (Pál Erdöss, 2006)
Szabadság, szerelem | Wolność, miłość (Krisztina Goda, 2006)

Maďarský akcent - Maďarské filmové jaro 2008
Cierpliwość (László Nemes Jeles, 2006)
Jabłko (Mihály Schwechtje, 2006)
Koniec - ostatni rozrachunek (Gábor Rohonyi, 2006)
Mrówka i świerszcz (László Csáki, 2006)
Opium - Dziennik kobiety umysłowo chorej (János Szász, 2007)
Podróż Iski (Csaba Bollók, 2006)
Razem (Dénes Nagy, 2006)
Szczęśliwego nowego życia (Árpád Bogdán, 2005)
Ścieżka (Hannigan Declan, 2006)
Wolność, miłość (Krisztina Goda, 2006)

Nové české filmy
Bobule | Winne grona (Tomáš Bařina, 2008)
Ghetto No 1 | Getto nr 1 (Ivan Pokorný, 2007)
Gympl | Ogólniak (Tomáš Vorel, 2007)
Jan Saudek (Adolf Zika, 2007)
Karamazovi | Bracia Karamazow (Petr Zelenka, 2008)
Lebka | Czaszka (Petra Všelichová, 2008)
Medvídek | Niedźwiadek (Jan Hřebejk, 2007)
O rodičích a dětech | O rodzicach i dzieciach (Vladimír Michálek, 2008)
Smutek paní Šnajderové | Smutek pani Šnajder (Piro Milkani, 2008)
Svatba na bitevním poli | Wesele na polu bitwy (Dušan Klein, 2008)
Tajnosti | Sekrety (Alice Nellis, 2007)
Václav (Jiří Vejdělek, 2007)
Zločin jménem Katyň | Zbrodnia katyńska (Petra Všelichová, 2007)
Ztracená dovolená | Stracone wakacje (Lucie Králová, 2007)

Nové polské filmy
Ichthys (Marek Skrobecki, 2005)
Jutro idziemy do kina (Michał Kwieciński, 2007)
Katyń (Andrzej Wajda, 2007)
Piotruś i wilk (Suzie Templeton, 2007)
Pora umierać (Dorota Kędzierzawka, 2007)
Rezerwat (Łukasz Palkowski, 2007)
Sztuczki (Andrzej Jakimowski, 2007)
Śmierć z ludzką twarzą (Marcin Koszałka, 2007)
Wino truskawkowe (Dariusz Jabłoński, 2007)
Wojownik (Jacek Bławut, 2007)

Nové slovenské filmy
Démoni | Demony (Róbert Švéda, 2007)
Návrat bocianov | Powrót bocianów (Martin Repka, 2007)
Polčas rozpadu | Czas połowicznego rozpadu (Vlado Fischer, 2007)



©2014 Kino na Granicy